Besarta Jashari pas pranimit të Medaljes Presidenciale: Motiv që të rrëfej të vërtetën

0 minutes, 22 seconds Read

Presidentja e vendit Vjosa Osmani, në nder të 15-vjetorit të Pavarëisisë së Kosovës, ia ka ndarë Medaljen Presidenciale Besarta Jasharit, të mbijetuarës së familjes Jashari.

Besarta pas pranimit të medaljes, tha se është motiv që ta rrëfen të vërtetën.

“Kjo medalje është motiv që të rrëfej të vërtetën dhe të mbroj të vërtetën, Zoti e bekoftë Kosovën”, ka thënë ajo.

 

Publikime te ngjashme