Connect with us

Bota

Batalioni i tankeve të Ukrainës nisen drejt vijës së frontit, godasin fuqishëm pozicionet e ushtrisë rusë (Video)

Publikuar

me

Ukrainasit janë të vendosur të çlirojnë tërësisht Bakhmutin, ku po zhvillohen luftime të ashpra kundër forcave pushtuese ruse.

Atje pothuajse 24 orë në ditë ndodhin luftime, ku si pasojë e kësaj qyteti është shndërruar i tëri në rrënoja, dhe nuk ka as edhe një objekt që nuk është shkatërruar, transmeton Telegrafi.

Një batalion i tankeve ukrainase është filmuar nga ajri, duke u nisur në fushëbetejë dhe duke goditur pozicionet e rusëve.

E tërë beteja zhvillohet në një zonë të gjelbëruar, ku shihen tanket në kolonë duke lëvizur drejt fushëbetejës dhe në një moment fillojnë t’i gjuajnë pozicionet e rusëve.

Në videon e publikuar më poshtë shihen shpërthime të fuqishme dhe mjete të blinduara, që janë shkatërruar nga tanket e ushtrisë ukrainase. /Telegrafi/

Reklama