Connect with us

Kosovë

Avokati Gashi nuk shkon të dëshmoj në Hagë në seancën ndaj Haradinajt dhe Gucatit!

Published

on

Tomë Gashi nuk ka mundur të dëshmojë sot në seancën gjyqësore ndaj ish-krerëve të OVL-së së UÇK-së Nasim Haradinaj dhe Hysni Gucati në Gjykatën Speciale në Hagë.

Avokatit Gashi iu pamundësua që të jetë i pranishëm në seancën e sotme pas infektimit me COVID-19. Një gjë e tillë u konfirmua nga avokati i Nasim Haradinajt, Toby Cadman.

“Kemi edhe dëshmitarin e dytë, Tomë Gashi. Ai ka dalë pozitiv me COVID-19 dhe për dy javë nuk mund të udhëtojë për shkak të rregulloreve”.

Advertisement
Comments