fbpx

Avokati Berisha thotë se sekuestrimi i villave në Brezovicë është bërë në mënyrë arbitrare!

HomeLajmeKosovë

Avokati Berisha thotë se sekuestrimi i villave në Brezovicë është bërë në mënyrë arbitrare!

Avokati Besnik Berisha, ka reaguar pas sekuestrimit të vilave në Brezovicë, i cili ka thënë se ato vila posedojnë dokumentacion të rregullt dhe se kanë paguar çmimet e tregut.

Përmes një shkrimi në Facebook, Berisha ka theksuar se ky është një vendim i kundërligjshëm.

Postimi i plotë i tij:

Sekuestrimi i Vilave ne Brezovice nga pronaret qe posedojne dokumentacion te rregullt e kane paguar cmimet e tregut, eshte vendim i kunderligjshem dhe arbitrar.

Privimi nga e drejta prones me arsyetimin se dikush qenka korruptuar me rastin e leshimit te lejeve te ndertimit eshte antikushtetues.

Pronaret e ligjshem do e fitojne kete beteje ligjore, pavaresisht krekosjeve te pushtetit e ambicieve karrieriste te prokurorit te shtetit.

Nuk mund t’i merret prona askujt ne menyre arbitrare!