author

Format bombastike në pah, Ivana “tërbon” ndjekësit në takimin me yllin e “Hollywood”-it

Ivana Knoll vazhdon të rrëmbejë vëmendjen e ndjekësve në Instagram edhe pas përfundimit të Botërorit të Katarit. Bukuroshja kroate e cila mori një famë të madhe pas mbështetjes për skuadrën ballkanase, kësaj radhe duket se ka marrë vëmendjen edhe të “Hollywood”-it, pas takimit me aktorin e famshëm, Xheimi Foks. Të dy ata shfaqen në një […]

Djali i Ukshin Hotit thotë se i kanë kërkuar 400 mijë euro, duke pretenduar se babai i tij është gjallë!

Andin Hoti tregon se përveç dhimbjes që kanë familjarët e të pagjeturve, ata ballafaqohen edhe më mashtrime të ndryshme, madje jo vetëm dikur por edhe tani. Sipas tij, ka pasur raste kur ata shesin gjithçka në kërkim të tyre.“Kemi informacione se ka familjarë të personave të zhdukur që kanë shitur dhe tokë e gjithë pasurinë, […]

Putin urdhëroi një armëpushim për Krishtlindjet, reagon Joe Biden

Presidenti amerikan, Joe Biden iu referua urdhrit të përkohshëm të armëpushimit të presidentit rus, Vladimir Putinit dhe shprehu skepticizëm për qëllimet e tija të vërteta. Përkatësisht, lideri rus ka urdhëruar sot armëpushim në Ukrainë, i cili do të zgjasë një ditë e gjysmë (36 orë). Armëpushimi, njoftoi Kremlini, u urdhërua nga Putini për të shënuar […]

Edhe pse Presidentja e Kryeministri kanë koeficientet më të larta, gjyqtarët e prokurorët edhe për 2 vite do të kenë pagat më të larta se ta!

Sot, pas nënshkrimit të presidentës, Ligji i Pagave është publikuar edhe në Gazetën Zyrtare të republikës së Kosovës. Ndonëse nuk dihet se sa do të jetë vlera e koeficientit, tashmë janë bërë të ditura koeficentet për secilën kategori të nëpunësve publik. Sipas Ligjit, nga funksionarët publik të nivelit qendror, koeficientin më të lartë do ta […]

Kurti thotë se gjuha e përdorur në propozimin franko – gjerman i jep qëndrueshmëri marrëveshjes së mundshme me Serbinë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti tha se propozimi evropian për një marrëveshje me Serbinë përfshinë koncepte universale që e bëjnë marrëveshjen të qëndrueshme, por që sipas tij, Beogradi nuk ka dhënë shenja se është i gatshëm ta pranojë. Ai në një intervistë për Zërin e Amerikës rithekson se marrëveshja për Asociacionin e komunave me shumicë […]

Zbulohet plani i Vuçiqit nga viti 2006 për destabilizimin e Malit të Zi, ja çfarë thoshte aso kohe presidenti serb

Tetë ditë pas referendumit, në vitin 2006, presidenti aktual i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në një intervistë për TV Elmag pati thënë se do të punojë për “krijimin e një shteti të përbashkët përsëri pas 10 apo 20 vjetësh”. E kishte fjalën për ribashkimin e Serbisë me Malin e Zi, pasi që ky i fundit e […]

Sveçla i thotë Peach-it se Kosova u sfidua vazhdimisht nga faktorë të jashtëm, por ja ka dal manë!

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka takuar sot Stuart Peach, të dërguarin e posaçëm të Mbretërisë së Bashkuar për Ballkanin Perëndimor. Sveçla e ka njoftuar atë se Kosova është sfiduar në vazhdimësi në aspektin e sigurisë nga faktorë të jashtëm me qëllim të destabilizimit. “Kisha nderin e veçantë që të pres sot në […]