Connect with us

Rajoni

Australia i’a anulon vizën, Vuçiq tregon çfarë i tha Gjokoviqit

Published

on

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, mbrëmë ka biseduar në telefon me Novak Gjokoviqin dhe ka thënë se në përputhje me të gjitha normat e së drejtës publike ndërkombëtare, Serbia do të luftojë për Gjokoviqin, për drejtësi dhe të vërtetë.

“I thashë Novakut tonë se e gjithë Serbia është me të dhe se autoritetet tona po marrin të gjitha masat për të ndaluar maltretimin e tenistit më të mirë në botë në një periudhë sa më të shkurtër të mundshme”, ka shkruar Vuçiq mbrëmë në llogarinë e tij në Instagram, raporton Tanjug.

Reagimi i kryetarit të Serbisë erdhi pasi Australia ia anuloi vizën tenistit Novak Gjokoviq, për pjesëmarrjen në turneun e madh të tenisit “Australian Open” shkaku i mosvaksinimit.

Advertisement
Comments