Connect with us

Kosovë

Arrestohet pronari i qenit i cili e kafshoi një person në Fushë Kosovë

Publikuar

me

Një person në Fushë Kosovë është kafshuar nga një qenë, njofton policia.

Sipas policisë qeni ishte pronë e një personi tjetër dhe viktima pas kafshimit ka përsuar lëndime dhe është dërguar për të marr tretman mjeksorë.

Kurse i dyshuari është arrestuar e pastaj me rekomandim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

“Është raportuar se viktima mashkull kosovar është kafshuar nga një qenë pronë e të dyshuarit mashkull kosovar, si pasojë viktima ka pësuar lëndime dhe është dërguar për tretman mjekësor. Lidhur me rastin i dyshuari është shoqëruar në stacion policor dhe pas intervistimit me rekomandim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt”, raporton policia./Telegrafi

Reklama