Connect with us

Kosovë

Arrestohet Dardan Molliqaj dhe pesë aktivistë të PSD-së

Published

on

Kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj dhe pesë aktivistë të këtij subjekti politik janë arrestuar pak minuta më parë.

Lajmin e ka konfirmuar për Express, Natyra Kuçi zëdhënëse e kësaj partie.

Policia e Kosovës ka arrestuar aktivistët e PSD’së, pasi të njejtët kanë kundërshtuar paraqitjen për media të kryetares së Gjykatës Speciale.

Të njejtët fillimisht kishin hyrë në sallë ku po mbahej konferenca dhe kishin protestuar edhe jashtë.

Advertisement
Comments