fbpx

Arrestohen Dardan Molliqaj, Frashër Krasniqi, Zgjim Hyseni e aktivist tjerë të PSD-së

HomeLajmeKosovë

Arrestohen Dardan Molliqaj, Frashër Krasniqi, Zgjim Hyseni e aktivist tjerë të PSD-së

Dardan Molliqaj, Frashër Krasniqi dhe Zgjim Hyseni nga PSD sapo janë arrestuar nga policia, në protestën e veteranëve të OVL-UÇK-së, pasi që për të tretë dje u lëshua një urdhër-arrest.

Nderkaq, veteranët e UÇK-së për më shumë se shtatë orë po qëndrojnë para Kuvendit të Kosovës.

Ata duan tërheqjen e ligjit për lartësinë e pagës minimale, pasi kaloi në lexim të parë./KosovaPost

COMMENTS

x