Connect with us

Tech

Apple prezanton iPhone 13 dhe gjeneratën e re Apple Watch

Published

on

19:53 – Modaliteti i ri “Cinematic Mode” lejon zhvendosjen e fokusit gjatë regjistrimit të videove.

 

19:50 – iPhone 13 dhe 13 mini ka dy sensorë: 12-megapikse kryesore dhe 12-megapiksel me kënd super të gjerë.

19:48 – Kamerat e reja të iPhone 13 kapin 47% më shumë dritë.

19:45 – Sipas Apple është 50% më i shpejtë sesa konkurrentët ndërsa grafikat janë përmirësuar me 30% krahasuar me gjeneratën e kaluar.

19:44 – A15 është procesori 5-nanometër në brendësi të iPhone. 6 bërthama, 4 të performancës së lartë dhe 2 të performancës ulët.

19:43 – Prezantohet iPhone 13 me ekranin e ri OLED në dy madhësi 6.1-inç dhe 5.3-inç. Ekranet e tyre kanë 28% më shumë shkëlqim.

19:38 – Apple Watch vjen në 5 ngjyra të reja dhe materiale prej alumini, titaniumi dhe çeliku. Prezantohen versionet Nike dhe Hermes.

19:36 – Ekrani i Watch Series 7 ka një kornizë vetëm 1.7 mm të trashë. Ekrani ka 70% më shumë shkëlqim.

19:34 – Çmimet fillojnë nga 199 dollarë për Apple Watch Series 3, 279 dollarë për Apple Watch SE dhe 399 dollarë për Apple Watch Series 7

19:30 – Fillon transmetimi live i evenimentit. Apple e nis me gjeneratën e re të Apple Watch. Kompania premton 18 orë jetëgjatësi baterie, ekrane më të mëdha, butona më të mëdha ndërsa është ridizajnuar edhe ndërfaqja.

Është ai momenti i vitit kur Apple prezantoi gjeneratën e re të iPhone, kësaj herë është iPhone 13.

Priten ndryshime të vogla duke qenë se vitin e kaluar u soll një dizajn i ri. Kamerat janë ato që do të marrin vëmendjen më të madhe ndërsa presim procesorë më të fuqishëm.

Ka pasur spekulime për një notch të ri ku fshihen sensorët Face ID.

Advertisement
Comments