fbpx

Analisti Pozhari thotës se Vuçiçi ka arsye të jetë i tërbuar me kryeministrin Kurti, por sipas tij edhe disa “vuçiça” në Kosovë janë tërbuar!

HomeLajmeKosovë

Analisti Pozhari thotës se Vuçiçi ka arsye të jetë i tërbuar me kryeministrin Kurti, por sipas tij edhe disa “vuçiça” në Kosovë janë tërbuar!

Gazetari dhe analisti politik, Xhevdet Pozhari, thotë se presidenti serb Aleksandër Vuçiq ka arsye të jetë i tërbuar nga kryeministri Albin Kurti.

Kjo sipas tij, se që nga viti 2011 kur filluan bisedimet me Serbinë, viti që lamë pas me Albin Kurtit është viti i parë pa asnjë konsension ndaj Serbisë.

“Që nga 8 mars 2011 kur filluan bisedimet njëherë teknike pastaj politike me Serbinë në Bruksel, viti që lamë pas me kryeministër Albin Kurtin është viti i parë pa asnjë konsension ndaj Serbisë”, shkruan ai.

“Vuçiçi ka arsye të jetë i tërbuar! Edhe disa “vuçiça” në Kosovë qebesa”, shkruan Pozhari në Facebook.

COMMENTS

x