Connect with us

Kosovë

Albin Kurti e kalon me “likes” edhe Bidenin, Putinin e Makronin

Published

on

Ani pse vendi ynë ka vetëm 2 milionë banorë, me “Likes” ua kalojmë edhe vendeve më të mëdha në botë.

Duket e pabesueshme, por në postimet për Vitin e Ri nga liderët botërorë, kryeministri Albin Kurti ka tejkaluar të gjithë.

Kurti ka arritur të marrë më shumë Likes se Joe Biden – SHBA, Vladimir Putin – Rusi, Emmanuel Macron – Francë, Boris Johnson – Britani, Justin Trudeau- Kanada, dhe shumë liderë të tjerë.

Kryetari i VV-së ka marrë mbi 100K Likes, derisa Biden 43.2K, Putin 35.9K, Macron 9.7K, Johnson 3.3K, Tredau 19.5K.

Këto statisitika duken mjaftë interesante dhe të çuditshme, duke ditur dallimin me numrin e banorëve me këto shtete.

Ndryshe, VV së bashku me anëtarë dhe përkrahës, njihen si më të angazhuarit në rrjetet sociale.

Advertisement
Comments