fbpx

Alarmon Vlora Çitaku: Gjendja në MPJ e rëndë, po ndodhin rrënime, linçime e persekutime

HomeLajmeKosovë

Alarmon Vlora Çitaku: Gjendja në MPJ e rëndë, po ndodhin rrënime, linçime e persekutime

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku ka ngritur alarmin për gjendjen në Ministrinë e Punëve të Jashtme.

Çitaku me anë të një postimi në Facebook, ka thënë se në MPJ ka pasur hapësirë për përmirësime dhe ngritje të kapaciteteve.

Çitaku ka thënë se po ndodhë rrënim, linçime dhe persekutim i personelit.

Postimi i plotë i Vlora Çitakut:

Në Ministrinë e Punëve të Jashtme ka pasur mjaftueshëm hapsirë për përmirësime dhe ngritje të kapaciteteve.

Fatkeqësisht, në vend të përmirësimit, po shohim rrënim, linçime dhe persekutim të personelit.

Njerëzit duhet trajtuar me respekt dhe dinjitet.

x