Alarmante: Numër rekordi i infektime dhe rritje të numrit të vdekjeve nga Covid-19 në Kosovë!

0 minutes, 47 seconds Read

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

  • Në 24 orët e fundit janë dhënë 4.623 doza të vaksinës kundër COVID-19.
  • Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë
  • 1.764.421 doza të vaksinës.
  • Deri më sot 803.638 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
  • Deri më sot janë dhënë 68.526 doza përforëcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
  • Nga 15.268 testime, 3.917 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
  • Gjatë 24 orëve të fundit, nuk janë shënuar 6 raste të vdekjes.
  • Sot janë shëruar 617 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 162.950.
  • Në total numri i rasteve aktive është 28.751.

➡Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!

Publikime te ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *