Connect with us

Kosovë

Alarmante: Numër i lartë i vdekjeve dhe infektimeve nga Covid 19 në Kosovë!

Published

on

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 15.869 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 938.504 doza të vaksinës.

ℹ Deri më sot 318.099 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ Nga 10.321 testime, 920 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 28 raste të vdekjes.

ℹ Sot janë shëruar 1.698 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 123.852.

ℹ Në total numri i rasteve aktive është 24.484.

➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!

Advertisement
Comments