Al-Nassr luann ndeshjen e parë, Cristiano Ronaldo ka parë mjaft, reagimi i tij në golin e ekipit lë të shtangur tifozët (Video)

2 minutes, 26 seconds Read

Al-Nassr ka fituar, është në krye të renditjes me 4 pikë përpara të dytit. Është suksesi i nëntë nga dymbëdhjetë ndeshjet e kampionatit, por kjo ka një shije të veçantë, duke pasur parasysh se shumë presin vetëm debutimin zyrtar të Cristiano Ronaldos për të ndezur sezonin.

Një dygolësh nga Talisca ishte i mjaftueshëm për të mposhtur Al-Taee në pritje të debutimit të CR7. Ish-ylli i Manchester United ishte në stadium për ta parë ndeshjen nga tribuna, duke marrë parasysh se nuk është federuar akoma (dhe ka një skualifikim me 2 ndeshje).

CR7 pa pjesën e parë të ndeshjes dhe më pas u zhduk. Ai braktisi postin e tij, por jo stadiumin e klubit saudit. Ai thjesht ndryshoi këndvështrimin e tij dhe i mahniti të gjithë: zbriti në palestrën e stadiumit dhe prej andej shikoi pjesën e dytë të sfidës. Ai ishte në humor për një stërvitje të shpejtë, vetëm për t’u mbajtur në formë.

Dhe kjo mjaftoi që ushtrimi i tij në biçikletë të bëhej viral duke gjykuar nga numri i ndërveprimeve të krijuara nga postimi i shpërndarë në mediat sociale nga klubi. Për sa i përket gjendjes fizike, nuk është për t’u habitur që ai është kaq i përsosur: pesë herë fituesi i Topit të Artë i kushton vëmendje të madhe trupit të tij, si për sa i përket ushqimit, ashtu edhe ushtrimeve të personalizuara që kryen për të qenë gjithmonë në maksimumin e formës.

Në Arabi janë të çmendur pas tij, ai është ylli i skuadrës dhe kampionatit, kampioni dhe njeriu i markës që duhet të ndihmojë në fitoren e ndeshjes më të rëndësishme: caktimin e Botërorit 2030 në Lindjen e Mesme, edhe një herë pas Katarit.

Ndeshja? Asgjë veçanërisht emocionuese… kjo duhet të ketë qenë edhe arsyeja e ‘arratisjes’ së kampionit në palestër. Mjafton të shikoni se si erdhi goli i dytë i brazilianit Talisca, për të kuptuar qartë se cili është niveli teknik i kampionatit saudit.

Ish-portieri i Arsenal-it dhe Napoli-t, David Ospina ka dhënë një pasim të gjatë direkt nga rivënia. Fusha ishte e vështirë për shkak të shiut, në disa vende kishte pellgje, por topi u kontrollua me lehtësi nga amerikano-jugori Talisca, i cili gjithashtu përfitoi nga një mbulim i dobët: një gjuajtje e ulët me një goditje me këmbën e majtë që nuk i dha portierit shpëtim. Talisca është në kuotën e 12 golave në kampionat, por tani vjen CR7.

Publikime te ngjashme