Connect with us

Rajoni

Aksident tragjik në Greqi! Bie avioni me pasagjerë izraelitë, dy viktima deri tani

Published

on

Një avion privat ka rënë në afërsi të ishullit grek Samos mbrëmjen e sotme.

Mësohet se avioni kishte  pasagjerë izraelitë, pasi ishte një fluturim nga Izraeli.

Piloti kishte njoftuar zbritjen në aeroportin e Samosit, ndërsa rënia e avionit ndodhi pak milje para uljes në pistë, 200-500 metra nga bregu i detit.

Në zonë fryn erë por kushtet e fluturimit ishin normale, ndërsa dyshohet për defekt teknik.

Avioni “Cesna 172” është me 4 vende, por ende nuk dihet se sa persona kanë qenë në bord.

Mësohet se janë gjetur dy viktima deri tani,  një vajzë dhe një djalë, ndërsa në zonë janë ekipet e shpëtimit të Frontex dhe rojës bregdetare greke.

Top Channel ka siguruar video në zonën e kërkimeve në vendin e quajtur “Ngushtica e Mikalit”, e cila ndodhet mes brigjeve greke dhe turke.

 

Advertisement
Comments