Ahmeti për koalicionin LDK-PDK në Prishtinë: Edhe një vijë e kuqe u shkel

0 minutes, 38 seconds Read

Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka komentuar koalicionin e arritur mes LDK-së dhe PDK-së në Prishtinë.

Ahmeti përmes një cicërime në Twitter tha se me këtë marrëveshje është shkel edhe një vijë e kuqe, megjithkëtë thotë se ky koalcion është një përparim në politikë.

“Edhe një vijë e kuqe u shkel. Pa keqkuptime mendoj se koalicioni VV-PDK është përparim në politikë. Ama ka qenë kufi i trashë për tu kaluar”, shkroi Ahmeti.

Ndryshe, dje Fehmi Kupina i Lidhjes Demokratike të Kosovës është zgjedhur kryesues i Kuvendit Komunal të Prishtinës.

Publikime te ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *