fbpx

Abdixhiku mbështet Kurtin për reciprocitetin: Është e drejtë e çdo shteti sovran

HomeKosovë

Abdixhiku mbështet Kurtin për reciprocitetin: Është e drejtë e çdo shteti sovran

Pas kreut të AAK-së, edhe Lumir Abdixhiku, kryetar i LDK-së, i ka dhënë mbësheteje qeverisë për reciprocitetin karshi Serbisë.

Teksa ka dënuar sulmin e bandave serbe ndaj forcave të sigurisë, liderit i LDK-së, ka thënë se  reciprociteti është e drejtë e çdo shteti sovran.

“Koordinimi me aleatët tanë ndërkombëtarë në parandalimin e çfardo provokimi nga Serbia brenda territorit të Kosovës është esencial. Në këto momente, Kosovës i duhet stabilitet, ligjshmëri dhe siguri”, shkruan ai.

Postimi i plotë:   

Mbështesim angazhimin e institucioneve të Kosovës për shtrirjen e ligjshmërisë në gjithë territorin e Republikës. Reciprociteti është e drejtë e çdo shteti sovran.
Dënojmë sulmin ndaj Policisë së Kosovës dhe forcave të sigurisë që ushtrojnë detyrën e tyre kushtetuese në veri të vendit. Mbështetja për ta është domosdoshmëri./Kosova Post

COMMENTS

x