Connect with us

Kosovë

Abdixhiku i ashpër me IKSHP-në: “Ajo u bë vegel e pushtetit”

Published

on

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka reaguar pas rekomandimit të IKSHPK-së për presidenten Osmani për shtyrje të zgjedhjeve. Abdixhiku ka shkruar se IKSHPK u shndërrua sot në instrument të pushtetit.

“IKSHPK u shndërrua sot në instrument të pushtetit – dhe me këtë humbi secilin kredibilitet. Skenari i paralajmëruar televiziv nga partia në pushtet, po ekzekutohet nga aktorë në shërbim të politikës instrumentalizuese”, ka shkruar ai.

Tutje i pari i LDK-së, ka thënë se rekomandimi i IKSHPK-së u dha me porosi ashtu siç po i duhet pushtetit.

“Trupat e kapur – me vullnet apo presion pa dallim – në vend të shëndetësisë, kanë vendosur të merren me politikë. Rekomandimi nuk u kërkua por u dha me porosi. Ashtu siç e paralajmëroj ditë më parë pushteti, ashtu siç po i duhet sot pushtetit”, ka thënë Abdixhiku.

Advertisement
Comments