Connect with us

Kosovë

AAK shkarkon nga partia ish-kandidatin për kryetar të Dragashit

Published

on

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka marrë vendim që ta shkarkojë nga të gjitha funksionet e degës së AAK-së në Dragash, Agron Gashin.

Sipas vendimit, ish-kandidati për kryetar të komunës së Dragashit ka lidhur koalicion me LDK-në, pa u konsultuar me kryesinë e AAK-së në Dragash, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

“Shkarkohet nga të gjitha funskionet e AAK-së dega në Dragash, anëtari i kryesisë dhe njëherit ish kandidat për kryetar të Komunës së Dragashit nga kjo parti, si dhe asambleistë në Kuvendin Komunal në Dragash nga radhët e AAK-së z.Agron Gashi, për shkak se i njëjti në kundërshtim me statutin e AAK-së dhe pa u konsultuar me kryesinë e AAK-së në Dragash, ka lidhur koalicion me partinë në pushtet LDK-së. Po ashtu i njëjti në kundërshtim dhe pa asnjë konsultim paraprak me kryesinë e AAK-së në Dragash, ka emëruar në postin e këshilltarit të kryetarit të komunës z.Xheladini nga radhët e AAK-së të birin e tij z.Eldi Gashi”, thuhet në vendim.

AAK-ja poashtu ka kërkuar nga kryetari i AAK-së në Dragash, Behxhet Xheladini të mos emërojë në asnjë detyrë dhe funksion asnjë anëtar të AAK-së pa konsultim paraprak.

Vendimi i plotë:

Advertisement
Comments