fbpx

9 ushtarë ukrainas mposhtin 30 ushtarë rusë, beteja incizohet live (Video)

HomeLajmeBota

9 ushtarë ukrainas mposhtin 30 ushtarë rusë, beteja incizohet live (Video)

Luftëtarët e forcave të armatosura të Ukrainës u angazhuan në një akcion rrufe duke sulmuar pozicinet ruse.

Duke iu afruar pozicionit armik me një mjet luftarak të blinduar, 9 luftëtarë ukrainas sulmuan me armë të vogla 30 ushtarë rusë që ishin pozicionuar në llogore.

Si rezultat, ushtarët e rusë u detyruan të braktisnin pozicionet e tyre dhe të iknin.