fbpx

700 milionët për Messin City t’i shpenzojë në Lewandowskin, Van Dijkun e Mbappen”

HomeSportSporti ndërkombëtar

700 milionët për Messin City t’i shpenzojë në Lewandowskin, Van Dijkun e Mbappen”

Manchester City duhet të investojë 700 milionë funtat, që raportohet t’i ketë ndarë për transferimin e Leo Messit, thotë ish-ylli i Cityt, Danny Mills.

Ai thotë se këto fonde Manchester City duhet t’i shpenzojë në transferimin e Robert Lewandowskit, Virgil van Dijkut dhe Kylian Mbappes.

“Kur flisni për rindërtimin e një ekipi, ai 700 milionësh pas dy vjetësh do të jetë i pavlefshëm. Nuk do të ktheni atë shifër prapa nga ai, madje edhe nëse ai transferohet në Kinë apo në MLS”, ka thënë Mills për talkSPORT.

COMMENTS