fbpx
HomeLifestyleLove

5 shenjat që ju tregojnë se marrëdhënia juaj po shkon në nivelin tjetër

Ne të gjithë hyjmë në marrëdhënie për shumë arsye të ndryshme, por faktori kryesor kontribues për ne që të hyjmë në diçka kaq serioze është shoqërimi.

Ne dëshirojmë të kemi dikë afër nesh, me të cilin mund të flasim dhe të ndajmë jetën tonë të përditshme dhe realitetin, transmeton lajmi.net.

Sidoqoftë, është pothuajse e pamundur të dini se si gjërat do të përparojnë më tej përgjatë dhe nëse marrëdhënia do të zgjasë.

Ju keni tema të pafund për të folur. Të jesh në gjendje të gjesh dikë dhe të kalosh sa më shumë kohë me ta, të jep një vështrim të brendshëm në mendjen dhe psikologjinë e tyre.

Kjo do të thotë që gjithmonë do të keni diçka për të biseduar me njëri-tjetrin sepse të dy i shihni bisedat tuaja si tejet interesante.

Ju keni shaka të panumërta. Brenda një marrëdhënieje me dikë që mund të telefononi mikun tuaj më të mirë, është diçka që synon të zgjasë.

Kur keni tendencën ta kaloni jetën tuaj të përditshme, edhe nëse jeni larg dhe jeni akoma në gjendje të ndani pak detaje që përfundojnë brenda shakave, kjo tregon se keni një lidhje të fortë me njëri-tjetrin dhe ndajnë një sens të ngjashëm humori.

Sipas hulumtimeve të bëra nga Universiteti i Vancouver, çiftet që e konsiderojnë bashkëshortin e tyre si mikun e tyre më të mirë kishin nivele më të larta të lumturisë dhe kënaqësisë.

Ju i gjeni zakonet e tyre të bezdisshme tejet të lezetshme. Të gjithë kanë zakone të këqija të vogla, disa nuk janë aq të dukshme sa të tjerët, por pasi të jeni me dikë për një kohë të gjatë, do të filloni të vini re ato gjëra të vogla të bezdisshme që i bëjnë ato të veçanta.

Ka tipare dhe zakone të panumërta që shumica e njerëzve do t’i konsideronin të bezdisshëm, por kur jeni me dikë që ju intereson vërtet, i shihni ato zakone si pjesë të identitetit të tyre dhe i doni më shumë për shkak të saj.

Ju keni një furçë dhëmbësh shtesë në vendin e tyre. Ndërsa marrëdhëniet përparojnë, është normale të lini disa nga gjërat tuaja në shtëpinë e partnerit tuaj.

Akti i thjeshtë për të lënë vetëm një furçë dhëmbësh ose furça flokësh në shtëpinë e partnerit tuaj mund të ketë një kuptim shumë të thellë simbolik në shoqërinë e sotme në përgjithësi.

Ju nuk mund të qëndroni pa kaluar natën. Kalimi i netëve është një nga ndjenjat më të mahnitshme në botë! Ju duhet të përkëdhelni dhe të shikoni filma së bashku, dhe shpesh ndjehet si një prej atyre gjumit që kemi pasur kur ishim fëmijë.

Sipas hulumtimit, çiftet që janë mësuar të kalojnë pjesën më të madhe të kohës së bashku dhe që kanë krijuar një rutinë çdo ditë, mund të vuajnë nga ankthi i ndarjes kur duhet të kalojnë kohën e ndarë./Lajmi.net

COMMENTS