Connect with us

Sport

Challandes: Fituam sepse luajtëm me disiplinë

Published

on

Përzgjedhsi i Kosovës, Bernard Challande,s ka thënë se Kosova e fitoj ndeshjen pasi luajtën lojë të disiplinuar, transmeton Indeksonline.

Zvicerani potencoi se nuk duhet të luhet vetëm lojë me agresivitet, por duhet të luhet futboll i matur.

“Futbolli nuk mund të shikohet vetëm me lojë agresive. Duhet kombinim i lojës agresive e të bashkuar. Në këtë formë mund të fitohen topat dhe mund të kalojnë në nivel tjetër. Duhet të jemi të disiplinuar dhe në këtë mënyrë e kërkuam rezultatin dhe e morëm fitoren”

Kosova të dielen më datën 5 shtator përballet me Greqinë në Fadil Vokrri.

Advertisement
Comments