Connect with us

Kosovë

Punëtori në Skenderaj ia sheh sherrin mbështetjes për Bekim Jasharin

Published

on

Aii ishte punëtor i sigurimit në QKMF-në në Skenderaj.

Por, Fitim Ejupi është larguar nga pozita që mbante, e që sipas tij, ka ndodhur për shkak të presioneve që ia ka bërë kryetari Fadil Nura, kompanisë së sigurimeve në këtë komunë,.

Krejt ky presion, sipas Ejupit, erdhi se ai i dha një mbështetje të madhe Bekim Jasharit, gjatë kohës sa ishte fushata zgjedhore për zgjedhjet lokale, ku Nura e Jashari ishin kundërkandidat, për të parin e Skenderajt.

“Arsya pse po e ndaj me ju largimin tim nga puna është që t’iu tregoj se deri në çfarë pike shkon poshtërsia hakmarrëse e kësaj qeverisje. Për 20 vite kam qenë mbështetës i PDK-së së bashku me familjen e ngushtë dhe të gjërë, PDK-së e cila është thirrur ne vlerat e luftës dhe në familjen Jashari. Ndërsa sot, kjo PDK-ja e “vlerave të luftës”, me largoj nga puna vetëm pse e kam përkrahur djalin e familjës Jashari, Bekim Jasharin” shkroi ndër tjera Ejupi.

Reagimi i plotë i tij:

Advertisement
Comments