Connect with us

Sport

Kosova humb shumë raste dhe ndeshjen ndaj Spasnjës

Published

on

Kosova është mposhtur nga Spanja në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Dardanët u mposhtën nga spanjollët me rezultat 0-2 edhe pse kishin shumë mundësi shënimi.

Shtatë raste të humbura disa prej tyre vetëm me portierin u humbën nga lojtarët e Kosovës.

Golat për Spanjën i realizuan Fornals në minutën e 32-të dhe Torres në minutën e 90-të.

Spanja përforcon kreun me 13 pikë në grupin B derisa Kosova është e katërta me 4 pikë. /IndeksOnline/

Advertisement
Comments