fbpx

Gazetari Musliu: Vendimi i Qeverisë Kurti legalizon korrupsionin në sistemin e drejtësisë

HomeLajmeKosovë

Gazetari Musliu: Vendimi i Qeverisë Kurti legalizon korrupsionin në sistemin e drejtësisë

Sipas gazetarit Betim Musliu, vendimi i Qeverisë Kurti që ua kthen pagat sistemit të drejtësisë sikur kur i kishin pa rritje, është skandaloz dhe e shkatërron sistemin e drejtësisë.

Sipas tij, kthimi i pagave në sistemin e drejtësisë siç ishin para rritjes, “është vendim që legalizon korrupsionin në sistemin e drejtësisë”.

Reagimi i tij i plotë:

Vendimi i fundit i Qeverise Kurti eshte vendim skandaloz qe e shkaterron sistemin e drejtesise – edhe ashtu te lodhte, eshte vendim qe e shkaterron sigurine juridike, eshte vendim qe perfundimisht e legalizon korrupsionin ne sistemin e drejtesise. Eh tash kredite e nje pjese te gjykatesve dhe prokurorve paramendone qysh kane mu pagu?! Tmerr!